Návštěvní kniha

Jméno
E-Mail
Text
Kontrola proti spamu, opište prosím kód do následujícího políčka.
Kód

Benjamin Kučera

Petra: Váš zájem mě těší. Budova vedle kostela sloužila jako církevní škola. Již delší dobu však není ve vlastnictvím církve.
Slyšel jsem však, že jí současná majitelka prodává. Viděla jste sama, jak to vypadá, ale pokud byste měla zájem a prostředky to dát do pořádku, i my budeme jen rádi.
Plus se omlouvám, že reaguji až nyní, ale diskuse zde není příliš častá, takže to člověk přehlédne. Neváhejte klidně psát i na uvedené emaily. Přeji vše dobré. BK. farář.
Vložil: anonymní (www1) | 19. ledna 2018 (pátek) 15:13:15

Petra

Dobrý den , v létě jsem jako každý rok již od útlého dětství navštívila Opatovice, kde jsem si již jako malá hrála jen u Vašeho kostela. Letos jsem si všimla , že dveře ve stavení vedle hřbitova jsou otevřené a vešla dovnitř . Mám neustále sny o škole , o faráři a mám pocit že by se měla budova opravit a změnit se v muzeum. Aby vypadala jako dřív . Nevím zda-li sloužila jako škola , ale musím Vám to napsat . Pokud bych mohla budovu odkoupit a zrenovovat, nebo alespoň pomoci a zeptat se k čemu sloužila , byla bych moc ráda. Děkuji za jakoukoliv odpověď . S pozdravem Petra Skribeková , Františkovy Lázně
Vložil: anonymní (www1) | Petraskribekova (na) icloud (tečka) com | 18. prosince 2017 (pondělí) 22:01:06

Benjamin Kučera

Richard Pospíšil: Děkuji za info. Pracujeme na tom. B.K.
Vložil: anonymní (www1) | 14. září 2017 (čtvrtek) 08:03:19

Richard Pospíšil

Dobrý den,
neschází na stránkách informace o sbírce na opravu fasády kostela v Opatovicích??
děkuji
Richard Pospíšil
Vložil: anonymní (www1) | rpospisil29 (na) gmail (tečka) com | 18. července 2017 (úterý) 22:01:25

Milan Novotný

Dobrý den, tak jak popisujete funkci vrácené školy je snad zlý sen. Vyrůstal jsem v ní od roku 1939 dobře si ji pamatuji jaká to byla škola, dokonce jsem ji chtěl koupit na stáří, nestalo se tak, důvody však nějaké znám. Dnes je to to ruina jen drahá střecha a jinak vše k pláči. Kde je za ta létní hudební škola ?? Dnes se objevuje inzerát k jejímu prodeji. Byl jsem tam a srdce mě bolí co se stalo s tímto domem. O okolí a zahradě ani nemluvím.
Vložil: anonymní (ip-89-177-158-105.net.upcbroadband.cz) | miny (na) atlas (tečka) cz | 4. května 2015 (pondělí) 23:37:39

Jan Kliber

Mili Bratri!
Mel bych zajem o strućnejśi dejiny Vaśeho Sboru od 1783. Hledal jsem neco na webovych strankach, bohyżel nic tam neni! Mużete mi neco poslat? Rad bych to prećetl! Pripravuji neco o tech nejstarśich Sborech w Ćechach a na Morave. Dekuji za pochopeni, pozdravuji - Jan Kliber
Vložil: anonymní (user-46-112-187-173.play-internet.pl) | jkliber (na) vp (tečka) pl | 3. srpna 2012 (pátek) 15:17:56

martina

dobrý den, prosím měl by jste někdo k dispozici fotky Opatovic? Pohled na vesnici z dálky ?? Děkuji
Vložil: anonymní (18-47-19-81.rychlydrat.cz) | m (tečka) joachimsthaler (na) seznam (tečka) cz | 1. listopadu 2011 (úterý) 13:36:17

Mirek Krejčík

Dobrý den,zdravím do Opatovic.S překvapením jsem se dnes dozvěděl,že příští rok měníte své působiště.Obracím se tedy s dotazem,zda bych mohl kandidovat na uvolněné místo kazatele.Mirek Krejčík,zatím ještě Semtěš.
Vložil: anonymní (tlapnet.cust.sloane.cz) | jahenkrejcik (na) seznam (tečka) cz | 18. listopadu 2009 (středa) 10:00:56

Miriam Vorlová

Celé milé rodině Potočkových přejeme
požehnané prožití Velikonoční doby,kéž Vám Pán Bůh žehná ve Vaší obětavé práci!
Šimon,Johana Miriam a Miriam Vorlovi(Smetanovi)-statek Mlékovice.
Vložil: anonymní (71.174.broadband5.iol.cz) | miri (tečka) v (na) seznam (tečka) cz | 7. dubna 2009 (úterý) 10:01:14

Hana Slavíčková,Praha

Milá sestro farářko, se zaujetím jsem si prohlédla webové stránky Vašeho sboru. Jsou velmi pěkně a podrobně udělané. Připomněla jsem si místa, kde žil a chodil do kostela můj dědeček, rodák z Krchlebské Lhoty Karel Rada (1884-1966) a další příbuzní z otcovy strany.
V Opatovicích jsem byla jen jednou jako asi osmiletá a moc si z toho výletu nepamatuji.
Co mne přimělo k tomu se podívat na Vaše stránky právě nyní?
Jsem členkou sboru ČCE v Praze-Dejvicích a do téhož sboru chodí i bratr Hanuš Haertel, u něhož jsem byla tento týden na návštěvě. Bratr Haertel (81 let)byl učitelem v severních Čechách a rád kreslil, hlavně sobě i jiným pro radost, krajiny. Při návštěvě jsme prohlíželi u něj doma obrázky a najednou kostel v Opatovicích, kde, jak mi pověděl, měl se svou dnes již nežijící Zdenkou v roce 1956 svatbu. Byla rodačka z Hraběšína. Oddával je br. farář Batelka (toho pamatuji z Nového Města na Moravě, kam odešel z Opatovic - to je zase oblast, odkud pocházela moje maminka).
"Tam chodil do kostela můj dědeček," zajásala jsem a obrázek (pastel)opatovického kostela jsem nakonec dostala na památku. Je z roku 1972.

Zapátrala jsem po historii kostela na internetu a musím se přiznat, že mne nejdřív zamrazilo - na prvních třech obrázcích není kostel s věží, na mém obrázku má kostel věž.
Co teď s tím? Starý pán je po mrtvici, učil se znova mluvit, ale myslí mu to ještě dobře.
Jak jsem se zaradovala, když jsem pak při prohlídceVaší fotogalerie našla zimní krajinu s kostelem, který má věž - je to téměř stejný zá běr, jaký mám na obrázku.
Na jaře nebo v létě se k Vám určitě vypravím -po stopách předků.

Ráda bych věděla, z kterých let kostel pochází. Ten údaj by snad nebylo těžké zjistit.

Matriky asi na sborech nejsou, možná ale nějaké existuji další záznamy. Zajímalo by mne, jestli nebyl můj dědeček v tomto kostele také pokřtěn (narozen v prosinci 1884) a zdá se mi, že v Opatovicích se i ženil- s Kateřinou Hrdličkovou, mou pozdější babičkou, asi v roce 1922. Byla katolička a přestoupila, takže u nevěsty se svatba určitě nekonala.

Nemám se koho zeptat, mně je 60 let a všichni, co by mi to řekli, už mezi námi nejsou.

I když takové údaje nebudu mít k dispozici - jistě, kdyby mi na tom tak záleželo, bych je v archívech vypátrala, budu se ráda dívat na obrázek Vašeho kostela se vzpomínkou na své předky i na milého malíře.

Přeju Vám i Vašemu sboru Boží požehnání těším se někdy třeba na shledanou - kdo ví? příští týden v Praze na oslavách vzniku ČCE.
S pozdravem
Hana Slavíčková-Radová
Vložil: anonymní (134.136.broadband7.iol.cz) | hana (tečka) slavickova (na) atlas (tečka) cz | 15. listopadu 2008 (sobota) 23:17:33

« Novější
Strana 1
Starší »