Modlitebna v Opatovicích

Vedle fary (Opatovice č. p. 5) se nalézá ještě jedna budova zvaná "modlitebna". Najdete ji nedaleko našeho kostela.
Jedná se o sál, který slouží především k bohoslužbám v zimních měsících neboť se uvnitř nachází topení. Využívá se však i na další sborová setkání - akce pro děti, společný oběd, pingpongový turnaj atd.

Bohoslužby se zde konají v zimních měsících každou neděli od 9 hodin a také o různých svátcích. V teplejším období se přesouváme do kostela.

Na bohoslužbách je vítán každý bez rozdílu vyznání.

Historie

Současná modlitebna sloužila původně jako fara a předtím snad jako hospoda (je poněkud zmatek, jestli hospodou byla současná fara nebo modlitebna). Na obývání však byla vlhká, což tehdejšímu faráři způsobovalo zdravotní problémy. Proto se farní byt přesunul do současné fary někdy kolem roku 1886.
Bývalá fara pak sloužila zřejmě nějaký čas k zimním bohoslužbám a v meziválečné době dokonce jako farská stodola. Až konečně v poválečné době byla přestavěna do současné podoby coby modlitebna pro zimní měsíce.