Pohřeb

Smrt je smutnou součástí života. Křesťané však věří, že Bůh překonává i smrt. Cílem pohřebních bohoslužeb je doprovodit zesnulého na jeho poslední cestě a důstojně mu prokázat poslední službu. Také potěšit zarmoucené a také si připomenout slovo evangelia, které zní do lidských smutků a přináší naději i ve chvíli smrti.

Pohřeb má zpravidla podobu pohřební bohoslužby, obsahuje vzpomínku na zesnulého, modlitby, čtení z Bible, a smuteční kázání. Odehrává se zpravidla v některém z našich kostelů, ale může se po domluvě konat i ve smuteční síni. Podle přání je také možné začít už u domu smutku a provázet bohoslužbami a průvodem zesnulého až na hřbitov.

Na přání zesnulého nebo na žádost pozůstalých je možno pohřební bohoslužbou posloužit i těm, kdo nebyli členy církve.

V případě žádosti o tuto službu, prosíme, kontaktujte faráře, který s vámi domluví vše potřebné. A to nejlépe ještě dříve, než s pohřební službou stanovíte pevné datum a čas. Náš farář se s vámi také ochotně sejde a nabídne pomoc, jak bude umět.

Širší text o pohřbech si můžete přečíst zde.