Mimořádné, nepravidelné a nárazové akce

Poslední body našeho programu se odehrávají jen párkrát do roka a je proto obzvlášť potřeba sledovat sborový program, co se právě chystá.

Výtvarné dílny

Tradicí se staly výtvarné dílny v naší modlitebně vždy na začátek adventu a před květnou nedělí. Účastníci si společně užijí atmosféru dané části roku a vytvoří různé dekorace a ozdoby - adventní věnce, svícny,... Materiál bývá zajištěn. Určeno malým i velkým.
Můžete se podívat na články pod stránkami, kde naleznete aktuální fotky a informace.

Koncerty

Čas od času se v našem kostele koná koncert klasické, moderní či duchovní hudby. Taková akce je pochopitelně určena pro nejširší veřejnost. A bývá vybíráno dobrovolné vstupné.

Přednášky

Přijít můžete také na občasné přednášky, besedy a rozhovory.

Táborák

S dětmi (a jejich rodiči, a přijít může vlastně každý) zpravidla jednou až dvakrát do roka konáme posezení u ohně. Povídání, zpívání, opékání buřtů. Připraven bývá i krátký duchovní program přizpůsobený hlavně dětem. A když sezení u ohně začne děti nudit, začnou hrát různé hry na rozlehlé farské zahradě. Oheň pálíme zpravidla na plácku za modlitebnou. Klidně se někdy přijďte podívat.

Víkendovka

Náš sbor sám o sobě nepořádá dětské tábory, ale obvykle jednou do roka o prázdninách připravujeme pro děti dvou až třídenní pobyt na faře. Vlastně takový minitábor s biblickým povídáním, hrami v lese i na farské zahradě. Rodiče či prarodiče se zpravidla alespoň na části programu podílí.

Sborové výlety

Každý rok se snažíme společně vyjet na výlet. Zpravidla volíme místa, ke kterým někdo z nás má nějaký vztah. Půjčujeme si autobus. Většinou jedeme v neděli a začneme tím, že navštívíme nějaký jiný sbor naší církve, účastníme se bohoslužeb, pak se vyprávíme na oběd a za kulturou.