Svatba

Svatba je radostnou událostí v životě dvou lidí, jejich rodin i širšího okolí. V poslední době je velký zájem o církevní svatby i mezi lidmi, kteří nejsou členy dané církve, nebo nejsou členy žádné církve. Jsme rádi, že můžeme tomuto zájmu vyhovět, neboť členství v církvi ani křest u nás není nutnou podmínkou církevního obřadu.

Svatba není nutně vázána ani na kostel. Náš farář může po vzájemné dohodě oddávat i na jiných místech po celé ČR. Ale samozřejmě mají kostely nezanedbatelné výhody - nemusíme se obávat horka ani deště a zároveň jde o místo krásné a důstojné takovému okamžiku.

Náš kostel (V Opatovících, Číhošti či Sázavce) případně rádi ke svatebnímu obřadu zapůjčíme. Podmínky zapůjčení se odvíjejí od vzájemné domluvy.

Podmínky svatby formluval náš farář takto:

"Když už dělám nějaký obřad, chci to dělat osobně. To znamená, že se se snoubenci chci nejméně jednou sejít na předsvatební přípravu. Jako nejvhodnější se jeví, když po předchozí domluvě přijedou k nám do Opatovic a vyšetří si dostatek času, abychom mohli společně probrat jak praktickou podobu obřadu, tak i jeho smysl a duchovní náplň.

Dále svatební obřad obsahuje čtení z Bible, úvahu nad daným textem (kázání), modlitbu a požehnání. Tyto prvky mohou být velice minimalistické, ale bez nich by nemělo smysl, abych takovou svatbu dělal zrovna já a ani bych to neuměl."

farář Benjamin Kučera

Více ke svatbě si můžete přečíst zde.